Bayramda 9 gün içeride miyiz?

Türkiye'de alınan sokağa çıkma yasağı kararlarının salgının yayılım hızına olumlu etki etmesi, Ramazan Bayramı'nda 9 günlük sokağa çıkma yasağını gündeme getirdi. Konuyla ilgili Bilim Kurulu'nun tavsiye vereceği ve son kararın 18 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan kabine toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'da olduğu kaydedildi.

Bayramda 9 gün içeride miyiz?
30 Nisan 2020 - 11:32

Koronavirüs salgını ülkemizde etkisini sürdürmeye devam ederken, son günlerde vaka ve can kaybı sayısında düşüş yaşanmaya başlandı. Bu pozitif grafikte, alınan sokağa çıkma yasağının etkisinin büyük olduğu düşünülürken, Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bilim Kurulu tavsiyelerini değerlendirip 18 Mayıs'taki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda son kararı vermesi bekleniyor.

9 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI MI GELECEK?

Konuyla ilgili tartışmaları, Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşe yazısına taşıdı. Mayıs'ta başlayıp 1 Haziran'da bitecek 9 günlük bir sokağa çıkma kısıtlamasının seçenekler arasında yer aldığını belirtti.

KRİTİK KARAR 18 MAYIS'TA

9 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının en son seçeneklerden biri olduğunu iddia eden Selvi, verilerin yakından takip edileceğini ve kararın 18 Mayıs'taki kritik Bakanlar Kurulu toplantısında alınacağını yazdı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Polatlı
  4 ay önce
  Şu marketlerede bir el atsanız ya ölüyoruz artk gerçekten milletimizden tiksinir hale geldik sağlık çalışanlarını düşündüğünüz gibi market işçilerinide düşünün kalabalık yorgunluk uykusuzluk mesafe yok berbat bişey markete kim geliyor gelmiyor hasta olup olmadığını bile bilmiyoruz risk altında mecburiyetten sürünerek çalışıyoruz yasak var die paramızdan kısacagi yerden patron kalkıp eksi yazıyor mesaiye daha çok çalıştırmak için ve yıllık izin diye bişeyde yok çıkartmıyor birazda bizimle ilgilenseniz çok mağdur kalıyoruz
 • Okan Coruh
  4 ay önce
  Tatil hiç olmasın sadece haftasonu olsun yeter