Bayramda sokağa çıkma yasağı mı geliyor?

Bayramda 4 gün evdeyiz.

Bayramda sokağa çıkma yasağı mı geliyor?
14 Mayıs 2020 - 17:03

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a MYK toplantısında bilgi veren kurmayları yapılan araştırmalarda vatandaşın da bayramda sokağa çıkma yasağını desteklediğini belirttiler. Bilim Kurulu’nun da aynı yönde tavsiyeleri dikkate alınarak 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı bekleniyor.


Bayram sonrasında vaka durumundaki iyileşmenin sürmesi durumunda sokağa çıkma kısıtlamasına haziran ayında son verilmesi hedefleniyor. Aynı şekilde 65 yaş ve 20 yaş altına uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının da bu takvimle birlikte haziran ayının ortasında son bulması planlanıyor. Buna göre 16-19 Mayıs ve ramazan bayramının yer aldığı 23-26 Mayıs’ta sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanması öngörülüyor.


Bayramda sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı merak ediliyor. Ramazan Bayramı 2020 yılında 24 Mayıs Pazar günü başlayacak. 23 Mayıs Cumartesi günü ise arefe günü olacak.

Salgın önlemleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması 23 Nisan ve 1 Mayıs’ta uzatılmıştı. 19 Mayıs’ta 4 günlük sokağa çıkma yasağının olacağının duyurulmasının ardından gözler bayram ile ilgili yapılan açıklamalara çevrildi.Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuyla ilgili bilgileri verdi.

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı?” sorusuna ilişkin açıklama yaptı. Bakan Koca şunları söyledi;


Bu bir hükümet kararı. Salgının seyri bunda etkili olacak. Şu anda Bilim Kurulu’nun gündemine gelmedi. Şu anda net bir durum yok.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Emre Yaşar
    9 ay önce
    Bence de SOKAĞA ÇIKILMAMALI, şu illetten kurtulalım da doya doya yine kutlarız. Kutlayacaklarımızı.