Sokağa çıkma yasağı uzatılıyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MYK toplantısında 1-2-3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanabileceğini söyledi. Amaç Ramazan Bayramında hayatın normale dönmesini sağlamak

Sokağa çıkma yasağı uzatılıyor mu?
23 Nisan 2020 - 15:50 - Güncelleme: 24 Nisan 2020 - 00:20

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün videokonferans yöntemiyle düzenlenen AK Parti MYK toplantısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sunum yaptı.

Erdoğan, virüsle mücadelede sokağa çıkma yasağına uyulduğunu belirterek, herkesin tedbirlere uymaya devam ettiği takdirde rahatlamanın olacağını söyledi.

3 günlük sokağa çıkma yasağı geliyor

Toplantıda ramazan ayında uyulması gereken tedbirlerin önemi vurgulanırken, 1, 2 ve 3 Mayıs'ta da aynı şekilde 3 günlük sokağa çıkma yasağının olabileceği değerlendirildi. Bayrama kadar tedbirlerin sıkı tutulacağı ve bayram sonrasında rahatlamaya geçileceği belirtildi.

''Şehir hastanelerini bir an önce bitirin" talimatı

Erdoğan yeni açılan hastanelerin önemini dile getirirken de "İnşaatı bitirilmeyen ve faaliyete geçmeyen şehir hastanelerini bir an önce bitirin" talimatı verdi. Erdoğan, Dünya Sağlık Örgütü'nün de önümüzdeki günlerde Türkiye ile ilgili çok önemli bir açıklama yapacağını söyledi.

Sahra hastanesine tepki

Erdoğan, CHP'nin Adana'da kurduğu sahra hastanesine de tepki gösterdi. CHP'nin yaptığı sahra hastanesinin fuar merkezinde paravanlarla oluşturulan bölmelerden ibaret olduğunu belirten Cumhurbaşkanı, "Olacak iş değil. Ortada hastane yok. Bir fuar alanını hastane diye millete yutturmaya çalışıyorlar. Bu, her şeyden önce milletle dalga geçmektir. 3 ay önce şehir hastanelerini eleştiriyorlardı, bugün 'Ben eleştirmedim' diyorlar. Güven ve güvensizlik burada başlıyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MYK toplantısında 1-2-3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanabileceğini söyledi. Amaç Ramazan Bayramında hayatın normale sönmesini sağlamak


 

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Furkan çekiç
  1 ay önce
  Haber gerçekmi acaba
 • Meltem
  1 ay önce
  Haberi yazınca türkçe dil bilgisi kurallarını bilen arkadaşlar bakarsa güzel olur yazı yanlışlarla dolu????
 • Özcan incpnr
  1 ay önce
  Neyin yanlışı var herşeyden birsey cıkarmayın be